raty przez internet leasing przez internet
 • VIESSMANN REKUPERATOR VITOAIR FS System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dla mieszkań i domów jednorodzinnych z023297

Symbol: z023297
16261.83 -33% 10895.43
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 179
Odbiór osobisty (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (przelew) 0
Kurier: mała paleta (przelew) 179
Kurier: mała paleta (Pobranie) 189
Dostępność na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 783433733

Zostaw telefon

Wentylacja mieszkań z odzyskiem ciepła

Centralny system wentylacji mieszkań Vitoair FS zapewnia zdrowy klimat pomieszczeń i przyjemne temperatury w całym domu.

Coraz większa w naszych czasach zmienność klimatu często stwarza warunki niekorzystne dla zdrowia. Tym ważniejsza staje się w tej sytuacji właściwe przewietrzanie naszych mieszkań. Idealnym rozwiązaniem jest tu nowy system wentylacji mieszkań Viessmann Vitoair FS.

 

Vitoair FS jest kompatybilny z systemem Viessmann One Base (E3) i daje się w pełnym zakresie kombinować z pompami ciepła Vitocal. Możliwe jest również w każdej chwili rozszerzenie konfiguracji o instalację fotowoltaiczną Vitovolt i magazyn prądu Vitocharge VX3 dla prądu własnej produkcji. Wówczas system z Vitoair FS i Vitocal może działać praktycznie niezależnie od publicznej sieci energetycznej

 

Cechy szczególne Vitoair FS

 

Kompaktowy, cichy i wydajny

Dzięki małej wysokości konstrukcyjnej, wynoszącej zaledwie 245 milimetrów i maksymalnemu strumieniowi objętościowemu powietrza do 300 m3 /h Vitoair FS jest urządzeniem nie tylko szczególnie elastycznym w montażu, ale i wydajnym. Do tego dochodzi jeszcze niezwykle cicha praca przy dużej wydajności

Optymalna jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki entalpicznemu wymiennikowi ciepła

Dzięki specjalnej membranie polimerowej entalpicznego wymiennika ciepła Vitoair FS odzyskuje z usuwanego powietrza nie tylko ciepło lecz także wilgoć. Przyczynia się to do zapewniania przyjemnego klimatu pomieszczeń i dobrego samopoczucia mieszkańców.

Zawarte w usuwanym powietrzu cząsteczki pary wodnej dyfundują przez membranę i są pochłaniane przez doprowadzane powietrze świeże. Dzięki temu można wyeliminować zarówno zbytnią suchość, jak i nadmierną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Ponieważ równocześnie membrana polimerowa uniemożliwia przenikanie wirusów, bakterii i zarodników pleśni, Vitoair FS jest również rozwiązaniem doskonałym higienicznie.

Proste instalowanie i uruchamianie

Urządzenie można montować dowolnie: pod sufitem, na ścianie lub leżąco na strychu. Przypisanie króćców przyłączeniowych można dopasowywać do warunków miejscowych. Nie jest potrzebny odpływ kondensatu. W opcji można zezwolić instalatorowi na zdalne monitorowanie systemu, aby umożliwić natychmiastowe usuwanie zakłóceń online lub szybką ingerencję serwisową na miejscu.

 

Opcje sterowania

Dzięki aplikacji ViCare użytkownik może wygodnie sterować całym swoim systemem energetycznym w dowolnym momencie (bez dodatkowych akcesoriów).

Przycisk czterostopniowy z sygnalizacją potrzeby wymiany filtra do ręcznej zmiany intensywności wymiany powietrza w mieszkaniu

Zdalne sterowanie radiowe Vitotrol 300-E z wyświetlaczem tekstowym

 

Przegląd zalet

 

 • Niskie koszty energii, dzięki odzyskowi ciepła
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki niskiemu poborowi mocy
 • Małe zapotrzebowanie miejsca, np. montaż w suficie podwieszonym
 • Komfort termiczny i przyjemny klimat pomieszczeń
 • Zrównoważony bilans wilgoci zapobiega zagrzybieniu i szkodom w budynku
 • Lepsza ochrona przed włamaniem i hałasem ulicznym dzięki stale zamkniętym oknom
 • Filtrowanie powietrza zewnętrznego – ważne dla alergików
 • Obsługa systemu z aplikacji mobilnej ViCare App
 • Kompatybilny z systemem Viessmann One Base (E3)
 • Funkcja króćców przyłączeniowych do systemu rozprowadzenia powietrza do wyboru w wykonaniu lewym i prawym
 • Niepotrzebny odpływ kondensatu
 • Proste uruchomienie i zdalny monitoring online przez instalatora
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Warto dokupić