raty przez internet leasing przez internet
 • Faber Studio Okap Fabula Plus BK 60 340.0582.936

Symbol: 340.0582.936
6999.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
DARMOWA WYSYŁKA (przelew) 0
Odbiór osobisty (przelew) 0
Dostępność na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 783433733

Zostaw telefon

FABULA PRZEŁAMUJE KLASYCZNE SCHEMATY !

Fabula to model, który przełamuje klasyczne schematy wpasowując się za płytę grzewczą: mechanizm UP and DOWN delikatnie wznosi konstrukcję okapu lub chowa ją z powrotem po zakończeniu pracy. Efekt? Przestrzeń wokół płyty grzewczej pozostaje wolna zapewniając więcej miejsca na blacie.

Faber-Fabula


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


dyfuzor-EVO

DYFUZOR EVO - ewolucja zespołu wentylatora Energy. Szczegółowe badania przepływu powietrza doprowadziły do zmian geometrii, co pozwoliło na zmniejszenie zużycia energii, wzrost wydajności i zmniejszenie hałasu.


Faber-silnik-zewnetrzny

OPCJA SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy. Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.


Faber-zasysanie-obwodowe

ZASYSANIE OBWODOWE - zmniejsza odczuwalny hałas o ok. 25%. Ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Redukcji o 3 dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3.


Faber-predkosc-intensywna

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


Faber-opoznienie-wylaczenia

OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA 30 - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


Faber-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych lub wymiany filtrów pochłaniających zapachy.


Faber-opcja-pilota

OPCJA PILOTA - możliwość zdalnego sterowania pilotem. Kompaktowy i lekki pilot FABER wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Technologia radiowa umożliwia zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, co zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania. W przypadku modelu Fabula pilot występuje jako opcja.

Faber-sterowanie-pilotem


Faber-pasek-LED

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory, zapewniając doskonałą widoczność zużywając tylko 2W.


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.

Faber-potwierdzona-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary.
Okap pracuje wtedy tak, jak pochłaniacz zapachów a oczyszczone powietrze wyrzuca z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtr z węgla aktywnego.
W przypadku instalacji okapu Fabula Plus w wersji pochłaniacz należy zastosować filtry z węgla aktywnego typu Long Lasting FLL12 (kod 112.0629.411, 2 szt. w komplecie) montowane pod filtrami przeciwtłuszczowymi w okapie. Filtry Long Lasting to filtry wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. 3 lata! Do tego modelu (60 cm szerokości) Faber nie ma w ofercie "zwykłych" filtrów węglowych.
Alternatywne rozwiązanie do powyższego, to montaż filtra z węgla aktywnego w formie wkładu do otworu wyciętego w cokole szafki. Ukryty pod blaszaną pokrywą prostokątny zestaw filtrujący (kod 112.0470.541) składa się z panelu stalowego (o wymiarach 416x100 mm) i filtra węglowego (kod 112.0472.396). Filtr węglowy zastosowany w tym zestawie jest dostępny jako oddzielny produkt nie może być ani czyszczony, ani regenerowany i należy go wymieniać na nowy co 3-4 miesiące.

Faber-Fabula-filtry


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU

JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU

W dowolnym czasie okap można włączyć i wyłączyć za pomocą przycisków, lub pilota zdalnego sterowania (opcja).

• Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
• Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
• Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
• Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.


JAK CZYŚCIĆ OKAP

Czyszczenie okapu to prosta i szybka czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a sprawia, że Twój okap będzie lśnić jak nowy:

Faber-czyszczenie-okapu

• Usuń zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej gąbki oraz niewielkiej ilości neutralnych środków czyszczących1.
• Wytrzyj okap wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj go ponownie za pomocą miękkiej szmatki.
• Wnętrze okapu należy czyścić raz do roku.

1 UWAGA! Agresywne środki czyszczące na bazie kwasów mogą uszkodzić powierzchnię okapu!


Do elementów wykonanych ze stali nierdzewnej polecamy kosmetyki Faber linii "CLIN and CLIN", które pomagają w konserwacji okapu. Dostępne produkty tej serii to regenerująca pasta i praktyczne ściereczki. Ich stosowanie zapewnia doskonałą ochronę i piękny wygląd elementom stalowym w Twoim okapie!

Faber-Clin

Regenerująca pasta "CLIN and CLIN" usuwa plamy, drobne rysy oraz niewielkie ślady rdzy, które powstają w wyniku codziennego użytkowania przywracając naturalny połysk powierzchniom stalowym i tworząc powłokę ochronną.
Ściereczki czyszczące "CLIN and CLIN" chronią i zabezpieczają powierzchnię stali. Jednorazowe i praktyczne są idealne do stosowania na czystych i suchych powierzchniach.


JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe.
Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce do naczyń co dwa miesiące1.
Regularne czyszczenie lub wymiana filtrów przeciwtłuszczowych gwarantuje wydajne użytkowanie okapu.
UWAGA: tłuszcz gromadzący się na filtrach jest łatwopalny! Z tego względu konieczna jest regularna obsługa bieżąca okapu.
Filtry pochłaniające substancje zapachowe (węglowe) należy wymieniać co trzy miesiące1 (tylko w przypadku okapów w wersji pochłaniacz).

1 Przedziały czasowe odpowiadają normalnemu użytkowaniu okapu – około 4 godz. dziennie.

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

• Filtry metalowe ukryte są pod przednim panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.


Wymiana lub regeneracja filtrów pochłaniających zapachy (z węglem aktywnym) ukrytych pod panelem metalowym jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut.

• zdejmij metalowe filtry przeciwtłuszczowe,
• wyjmij i umyj w zmywarce filtry węglowe typu Long Lasting, a jeżeli używasz zwykłych filtrów węglowych - wyrzuć je,
• włóż zregenerowane filtry Long Lasting lub załóż nowe, tradycyjne filtry węglowe,
• załóż metalowe filtry przeciwtłuszczowe. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne (są od zewnętrznej strony okapu).

Kolor: inox/czarne szkło
• Szerokość (cm): 60
• Ilość programów (szt): 4 + INT
• Sterowanie: EVO sensorowe
• Klasa energochłonności: A
• Głośność (dB): 62
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX (m3/h): 650
• Średnica wylotu: 15/12 cm
• Oświetlenie: LED

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Warto dokupić